Blog warsztatu samochodowego

Strona główna » Blog

Nowe pojazdy są coraz bardziej skomplikowane pod względem mechanicznym, a do tego naszpikowane są elektroniką, której naprawy wymagają odpowiedniego wyposażenia oraz specjalistycznej wiedzy. Jeśli myślisz więc, że nie ma serwisu, który jest w stanie dokonać niemal wszystkich napraw w Twoim samochodzie, zajrzyj do Grand Service niedaleko Częstochowy. Zdiagnozujemy i naprawimy Twój samochód kompleksowo i profesjonalnie.

22.06.2018

Poszukując dobrego serwisu dla swojego samochodu warto czasem rozejrzeć się poza swoją najbliższą okolicą. Może okazać się, że naprawdę dobry serwis mieści się stosunkowo niedaleko, a jego oferta i jakość oferowanych usług biją na głowę inne pobliskie serwisy.
Warsztat Grand Service z Koziegłów niedaleko Katowic to gwarancja sprawnego samochodu. Oferujemy szeroki wachlarz usług wykonywanych przez wykwalifikowanych mechaników, którzy korzystają z najnowszych zdobyczy technologicznych oraz najlepszych dostępnych części.

13.06.2018

Jak każdy element naszego samochodu, tak też turbosprężarka zaprojektowana jest tak, by wytrzymała określoną liczbę kilometrów. Osiągnięcie tej granicy nie musi jednakowoż oznaczać kresu jej użytkowania. Regeneracja turbosprężarek staje się dziś coraz bardziej popularna i pozwala na przedłużenie ich żywotności przy poniesieniu zdecydowanie niższych kosztów niż w przypadku jej wymiany.

07.06.2018

W związku z powszechną modą na downsizing jednostek napędowych, producenci coraz częściej wyposażają silniki w turbinę, tak by z silnika o małej pojemności wykrzesać sporo mocy. Sprawia to, że nawet najmniejsze silniki zapewniają w miarę dynamiczną jazdę. Problem pojawia się jednak, gdy turbina ulegnie awarii. Okazuje się jednak, że w wielu przypadkach naprawa turbosprężarek jest możliwa oraz opłacalna.

30.05.2018

Jeszcze jakiś czas temu klimatyzacja samochodowa była raczej luksusem – kojarzyła się raczej z czymś zarówno mocno podnoszącym cenę samochodu przy zakupie, jak i drogim w eksploatacji. Z biegiem czasu układy klimatyzacji stawały się jednak coraz bardziej dostępne i przystępne cenowo, a dziś są już w zasadzie standardem. Nie można jednak zapominać, że klimatyzacja musi być regularnie serwisowana, by służyła nam długo i bezawaryjnie.

28.05.2018

Po pierwsze, filtr DPF/FAP nie ma dożywotniej gwarancji. Po drugie, należy odpowiednio jeździć, by samoczynnie się oczyszczał. Po trzecie, gromadzi się w nim nie tylko wypalana sadza, ale też popiół, którego usunąć w czasie spalania nie można. Już tylko te czynniki, a jest ich więcej, wskazują na fakt, iż nawet właściwa eksploatacja auta nie uchroni nas przed wizytą w warsztacie. Regeneracja filtra cząstek stałych musi odbywać się cyklicznie, a jak przebiega opowie nasz pracownik z Katowic.

11.05.2018

Filtry DPF/FAP, jak wszystkie podzespoły samochodu, posiadają swoją żywotność. Obliczona jest ona na mniej więcej 150 tysięcy przejechanych kilometrów. Teoretycznie samochód powinien ujechać więcej, lecz w praktyce jest inaczej. Po tym okresie czasu filtry zazwyczaj wymagają generalnego remontu, a czasem wymiany. Pojawia się tu więc ważne pytanie: czy częsta regeneracja filtra cząstek stałych – jego czyszczenie, wpływa na wzrost żywotności filtra? Odpowiedzi udziela nasz warsztat z Zawiercia.

11.05.2018

Regeneracja lub czyszczenie filtra cząstek stałych jest koniecznością w samochodach z silnikiem wysokoprężnym. Proces ten odbywa się automatycznie, lecz zazwyczaj trzeba go wspomagać dodatkowymi działaniami – czyszczeniem ręcznym, wypalaniem w warsztacie, myciem filtrów etc. Alternatywą dla tych czynności jest usunięcie filtra. W tym artykule nasz mechanik z Lublińca wyjaśni zalety i wady obu metod radzenia sobie z filtrem DPF/FAP.

11.05.2018

Samochody z silnikiem wysokoprężnym posiadające filtry, które zatrzymują zanieczyszczenia przed przedostawaniem się do atmosfery, posiadają fabryczny system ich usuwania. Po to by ów system działał prawidłowo, trzeba w odpowiedni sposób eksploatować samochód. Nie należy jednak do powszechnej wiedzy fakt, iż wiele więcej czynników wpływa na to, że czyszczenie filtra cząstek stałych przebiega prawidłowo. O innych warunkach nie zapychania się filtra opowie pracownik Grand Service z Sosnowca.

11.05.2018

W samochodach z silnikiem diesla bardzo ważne jest zapobieganie zapchaniu się filtra DPF/FAP oraz czyszczenie katalizatora. Niejeden kierowca na co dzień nie korzysta z samochodu w taki sposób, by zainicjować fabryczne spalanie sadzy w filtrze, co generuje różne problemy. Wielu innych samodzielnie przeprowadza czyszczenie filtra DPF/FAP bez pomocy mechanika. Poniżej nasi fachowcy z Dąbrowy Górniczej wyjaśniają jak to zrobić.

11.05.2018

Filtry cząstek stałych – suchy (DPF) i mokry (FAP) montowane zazwyczaj w silnikach wysokoprężnych, wymagają nieco innego postępowania konserwacyjnego. Poniżej skupimy się jednak nie na tym, jak czyścić filtry po demontażu, lecz co ma robić kierowca, by uniknąć ich zapchania, a tym samym spadku mocy silnika, a ostatecznie nawet awarii samochodu. Czyszczenie filtra DPF/FAP może więc mieć charakter profilaktyczny i warto stosować na to kilka sposobów potwierdzonych przez naszych mechaników z Tarnowskich Gór.

11.05.2018

Pomimo spalania na trasie sadzy gromadzącej się w filtrach DPF/FAP, samochody i tak przejawiają pewne problemy. Zastanawiać się można, dlaczego fabryczne spalanie zanieczyszczeń pomimo wszystko wpływa na jazdę, a czasem nawet prowadzi do awarii samochodu? Technologia stale się rozwija, a użytkownicy aut głównie z silnikami wysokoprężnymi niezmiennie mają te same problemy. Czemu fabryczna regeneracja filtrów DPF/FAP jest niewystarczająca wyjaśnią nasi mechanicy z Częstochowy.

11.05.2018

Pomimo, że Myszków to miasto średnich rozmiarów, odnotowujemy w nim wiele problemów z zapchanymi filtrami DPF/FAP. W pewnym stopniu wpływ na to może mieć: styl życia, liczba seniorów w danym miejscu, obecność dróg szybkiego ruchu w okolicy, brak wiedzy i wiele innych czynników, które wpływają na właściwą eksploatację samochodu. Dotyczy to również regeneracji filtra DPF/FAP, który traktowany we właściwy sposób nie powinien sprawiać kłopotów – teoretycznie.

11.05.2018

W starych samochodach gdy coś się psuło z reguły było to widać lub słychać. Nowe pojazdy są jednakowoż w znacznym stopniu skomputeryzowane i wiele problemów może być trudnych do wykrycia. Z pomocą przychodzi tu diagnostyka komputerowa samochodu, która pozwala na odczytanie danych z komputera pojazdu, gdzie przechowywane są zapisy dotyczące anomalii zbierane przez liczne czujniki zamontowane w pojeździe.

11.05.2018

Ludzie coraz bardziej ufają instalacjom LPG, jednak nadal często można usłyszeć obiegowe opinie o tym, że wpływają one negatywnie na komfort jazdy i awaryjność pojazdu. Wiele z opisywanych na forach sytuacji jest spowodowana jedną z dwóch przyczyn – niewłaściwego użytkowania pojazdu z instalacją gazową lub błędy popełnione przez warsztat podczas montażu instalacji gazowej lub jej serwisowania.

02.05.2018

Od pojawieniu się na rynku pierwszych instalacji LPG minęło sporo czasu. Same instalacje przebrnęły w tym czasie długą drogę oraz ewoluowały, by nadążyć za zmieniającymi się wciąż silnikami samochodów. Obecnie najnowszym dostępnym rozwiązaniem są instalacje gazowe IV generacji, które są w pełni kompatybilne z nowymi samochodami oraz ściśle współpracują ze sterownikiem silnika.

13.04.2018

Instalacje gazowe cieszą się na polskim rynku od wielu lat dużą popularnością. Stoi za tym kilka czynników. Najważniejszym z nich jest zapewne cena paliwa, gdyż gaz LPG jest mniej więcej o połowę tańszy od benzyny czy oleju napędowego, a spalanie samochodu, wbrew utartym przed laty opiniom, nie rośnie wcale tak drastycznie. Współczesne instalacje LPG są także stosunkowo bezpieczne oraz nie wpływają negatywnie na żywotność silnika.

03.04.2018

 

Pod nasz dach trafił ostatnio bardzo nietuzinkowy samochód. Hyundai Tucson 1.6 TGDI, bo o nim mowa, to nieczęsto spotykane auto z instalacją LPG z wtryskiem gazu w fazie ciekłej.

07.12.2017

Kolejne auto w naszym portfolio chip tuningu - Citroen DS5 1.6 HTP Turbo. Samochód nowy, z wyższej półki cenowej i jakościowej, niecały 1000 km na liczniku. Ile wycisnęliśmy z tej, nienajsłabszej przecież (210 KM), jednostki? Sprawdźcie sami.

24.03.2017

Ostatnio zagościło w naszym serwisie BMW 520d F10 z 2015 roku, o mocy 180 KM (w badaniu na hamowni wyszło 177 KM).

18.01.2017

Niewielkich rozmiarów i lekki Opel Corsa D z 2011 roku, z silnikiem o pojemności 1.6 litra i 150 km oraz turbodoładowaniem, został do nas doprowadzony przez Klienta pragnącego zwiększyć moc silnika.

19.12.2016

Najczęściej przy chip tuningu pracujemy z autami używanymi. Dlatego ucieszyliśmy się (i nie tylko my), gdy do naszego warsztatu trafił tegoroczny model jednego z południowokoreańskich crossoverów – Hyundai Tuscon z silnikiem 1.7 CRDi.

30.11.2016

Sterownik silnika to serce samochodu – od tego niepozornego urządzenia zależy prawidłowe zasilanie jednostki napędowej, a więc i funkcjonowanie całej maszyny. Uszkodzenia sterownika silnika są dosyć rzadkie, jednak awarie się zdarzają. Na szczęście w większości przypadków niesprawny sterownik da się naprawić, choć wymaga to nieco pracy.

17.10.2016

Na naszym kanale w serwisie YouTube pojawił się kolejny, czwarty już odcinek serii, w której przedstawiamy relację z chip tuningu konkretnych egzemplarzy samochodów.

11.10.2016

Kłopot z opóźnionym rozruchem dotyczy głównie aut z turbodoładowanym silnikiem Diesla z bezpośrednim wtryskiem (TDI) marki Volkswagen, Audi, Seat oraz Škoda. Problem z ruszeniem z miejsca pojawia się zwykle wtedy, gdy silnik jest rozgrzany. Dzieje się tak, ponieważ paliwo zostaje podane dopiero po osiągnięciu przez koło dwumasowe odpowiedniej prędkości. Rozwiązaniem komplikacji z odpaleniem auta jest korekcja dawki rozruchowej, czyli takie przeprogramowanie mapy silnika, aby w momencie rozruchu dostał on wystarczającą dawkę paliwa.

10.10.2016

Jesteśmy obecnie społeczeństwem bardziej świadomym ekologicznie niż kilka dekad temu. Z tego powodu w silnikach Diesla od 1996 roku montowany jest filtr cząstek stałych, który pozwala ograniczyć emisję szkodliwych substancji do atmosfery. Mimo to, wielu kierowców decyduje się na usunięcie DPF. Dlaczego?

03.10.2016

Współczesne samochody posiadają coraz bardziej wyrafinowaną i delikatną konstrukcję, opartą w znacznej mierze na elektronice. Tradycyjna mechanika jest stopniowo wypierana przez elektromechanikę samochodową, a zapotrzebowanie na fachowców w tej dziedzinie rośnie. Niestety, znalezienie kompetentnego specjalisty nie zawsze jest proste. Podpowiadamy, na co zwracać uwagę przy wyborze warsztatu, aby uniknąć przykrości.

26.09.2016

Radioodbiorniki montowane w autach wyprodukowanych po 2000 roku zostały wyposażone przez producentów w fabryczny kod PIN mający je chronić przed kradzieżą. Niestety, w praktyce rozkodowanie radia zwykle nie stanowi dla złodzieja większego problemu, za to może przysporzyć nie lada kłopotów prawowitemu właścicielowi auta.

19.09.2016

Coraz większa elektronizacja współczesnych aut wymaga nowoczesnych i specjalistycznych urządzeń kontrolno-pomiarowych. Stan techniczny pojazdów wpływa nie tylko na ich sprawne użytkowanie i bezpieczeństwo na drodze, ale także na środowisko. W warsztatach coraz częściej wykorzystuje się hamownię podwoziową, która pozwala na szybkie i kompleksowe badanie samochodów.

12.09.2016

Turbosprężarka to powszechnie dziś stosowany mechanizm mający na celu podniesienie sprawności silnika bez zwiększania jego gabarytów. Prawidłowo eksploatowana turbosprężarka będzie nam służyć całe lata, bowiem jest to jeden z najmniej awaryjnych elementów samochodu.

08.09.2016

Turbodoładowany silnik posiada wiele zalet. Główną z nich jest dużo większa moc w porównaniu ze zwykłą jednostką wolnossąca. Za udogodnienia musimy jednak zapłacić pewna cenę, jaką jest staranna pielęgnacja auta. Niestety, wiele osób o tym zapomina, a później dziwi się, że pojawiają się usterki. Sprawdź, czy i Ty nie popełniasz typowych błędów kierowców.

05.09.2016

Montaż instalacji LPG niesie za sobą wiele korzyści, przede wszystkim finansowych. Zanim jednak przełączymy swój samochód na gaz, powinniśmy wziąć pod uwagę kilka czynników, takich jak pojemność silnika oraz przebieg i rocznik auta. Kwestią równie ważną, choć często bagatelizowaną, jest wybór producenta LPG. Od tego  zależy bowiem jakość naszej przyszłej instalacji, a także to, czy będzie idealnie współgrała z autem.

05.09.2016

Wybór właściwego oleju jest dla silnika bardzo ważny.  Na rynku dostępne są oleje syntetyczne oraz tańsze oleje półsyntetyczne i mineralne. Przekonanie, iż po większym przebiegu auta wskazane jest zmienić olej na półsyntetyczny lub mineralny jest bezpodstawne.

01.09.2016

Turbosprężarka ma już ponad sto lat. Pierwszy raz pojawiła się w samochodzie sportowym w celu zwiększenia mocy silnika bez drastycznej zmiany jego gabarytów. Seryjna produkcja silników wysokoprężnych wyposażonych w turbosprężarkę rozpoczęła się w latach 60-tych XX wieku. Od tamtego czasu ich popularność nie słabnie, a modny ostatnio down sizing jeszcze bardziej popularyzuje montaż turbosprężarek w silnikach wysokoprężnych.

29.08.2016

Prawie wszystkie auta poruszające się obecnie po drogach są wyposażone w komputer samochodowy. Jest to urządzenie konstrukcją podobne do komputera PC – składa się z niewielkiej skrzynki, w której zamknięte są sterowniki, pamięć oraz procesor. To właśnie komputerowi pokładowemu zawdzięczamy pojawiające się na desce rozdzielczej informacje o błędach, dzięki czemu wiemy, kiedy wskazana jest wizyta w serwisie.

29.08.2016

Turbosprężarka to jeden z elementów układu wydechowego samochodów z silnikiem turbodoładowanym. Ten zamknięty w obudowie podzespół pozwala znacznie zwiększyć moc samochodu, jednak silnik turbodoładowany wymaga dokładniejszej pielęgnacji niż jego wolnossący odpowiednik.

25.08.2016

Jeszcze niedawno na dźwięk słowa tuning większość z nas miała przed oczami ogromne spojlery i przyduże nakładki na reflektory. Ale spokojnie, nie o taki rodzaj tuningu bowiem tym razem chodzi. Dzisiaj tuning utożsamiany jest raczej ze zmianą technicznych, nie wizualnych właściwości pojazdu. Szczególnie popularny rodzaj modyfikacji parametrów technicznych samochodu to chip tuning, czyli modyfikacja sterowników silnika w celu poprawy jego mocy.

22.08.2016

Lubisz dynamiczną jazdę, a jednocześnie zależy Ci na bezpieczeństwie i minimalizowaniu kosztów związanych z częstymi podróżami samochodem? Wybierz rozwiązanie, jakim jest chip tuning w nowoczesnym warsztacie Grand Serwice, który umożliwia kierowcom z Sosnowca i okolic niezwykle komfortowe przemierzanie każdego kolejnego kilometra.

10.08.2016

Chip tuning Opla Insignii 2.8 T 260 KM z automatyczną skrzynią biegów, 2008 rok.

28.07.2016

Usuwanie filtra DPF jest częstą praktyką, która wymaga odpowiedniej wiedzy oraz umiejętności, by uzyskany efekt był zadowalający na kilku płaszczyznach. Producenci samochodów szacują, że ten element układu wydechowego ma dożywotnią trwałość, rzeczywistość wygląda jednakże zupełnie inaczej. Posiadacze wysokoprężnych diesli, skarżą się nie tylko na wysokie koszty wymiany filtra, ale również na znaczne ograniczenie jakości eksploatacji samochodu.

13.05.2016

Grand Service to profesjonalny warsztat samochodowy z doświadczonymi pracownikami, którzy posiadają rozległą wiedzę. Świadczy on zróżnicowane usługi z usuwaniem filtra cząstek stałych włącznie. Swoją ofertę dedykuje zwłaszcza Klientom zamieszkującym Lubliniec, Częstochowę i okolice.

11.05.2016

Poszukujesz rzetelnego serwisu samochodowego, który będzie posiadał w ofercie usuwanie filtra cząstek stałych? Zapraszamy do Grand Service. Doskonale wyposażone zaplecze techniczno-diagnostyczne, doświadczeni pracownicy oraz wysoka kultura pracy to atuty, które powodują, że jesteśmy liderami branży w rejonie Myszkowa i okolic.

10.05.2016

Usuwanie filtra cząstek stałych to nie kwestia mody, czy konsumenckiej przebiegłości, ale realna szansa na zwiększenie komfortu jazdy oraz uniknięcia kosztownych napraw. Filtry te miały z założenia dożywotnią trwałość. W praktyce okazało się jednak, że po ok. 100-150 000 km często ulegają awarii. Przyczyniają się do tego inne usterki osprzętu silnika, które mają negatywny wpływ na żywotność DFP-u.

09.05.2016

Do korzyści płynących z usunięcia filtra DPF nie trzeba nikogo przekonywać. Ważne jest tylko, by zlecić to profesjonalnemu warsztatowi samochodowemu, który wykona prace sprawnie oraz rzetelnie. Z racji licznych ograniczeń, jakie wprowadzają niedopracowane konstrukcje z filtrami cząstek stałych, kierowcy często decydują się na ich demontaż. Jeżeli zamieszkujesz Zawiercie bądź okolice, to zapraszamy do Grand Service, gdzie pozbędziemy się DPF-u w sposób zapewniający bezpieczeństwo Twojemu samochodowi.

06.05.2016

Montaż instalacji gazowej to jedno z najpopularniejszych zleceń, wykonywanych w naszym serwisie. Od czasu, gdy LPG znalazło powszechne zastosowanie także w silnikach diesla, lista Klientów, decydujących się na tego typu rozwiązanie, stała się jeszcze dłuższa. Zapraszamy wszystkich chętnych z Tarnowskich Gór i okolic na w pełni profesjonalny, sprawnie przeprowadzony montaż instalacji LPG, który pozwoli zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy.

05.05.2016

Liczne kontrowersje, jakie generuje spór o zasadność montażu instalacji gazowych, są powodowane niewiedzą na temat najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych. Tego typu modyfikacje stają się coraz doskonalsze. Instalacje gazowe BRC, czy STAG to liderzy w zakresie jakości i trwałości. Pozwalają one na zachowanie silnika w należytej kondycji, a nawet przedłużenie jego żywotności. Jak to możliwe?

04.05.2016

O czym należy pamiętać, szukając wiarygodnego oraz profesjonalnego warsztatu samochodowego, zajmującego się montażem instalacji gazowych? Staranność wykonania prac oparta na odpowiedniej wiedzy technicznej, to połowa sukcesu.

29.04.2016

Miło nam ogłosić, że ruszyliśmy z projektem autorskiego kanału motoryzacyjnego na YouTube.

Możecie nas znaleźć tutaj Grand Service

28.04.2016

Cena gazu na stacjach benzynowych kusi swoim niskim poziomem. Jeszcze parę lat temu, instalacja LPG pojawiała się głównie w silnikach benzynowych. Obecnie można ją także montować do diesli. Jeżeli Dąbrowa Górnicza jest Twoim miejscem zamieszkania i nosisz się z myślą o montażu instalacji gazowej, to zapraszamy do Grand Service. Pełen profesjonalizm i obszerna wiedza naszych mechaników pozwolą Ci szybko i sprawnie wyposażyć pojazd w tańszą formę napędu.

28.04.2016

Instalacje LPG cieszą się niesłabnąca popularnością, szczególnie wśród osób, które intensywnie eksploatują swoje pojazdy. Jednak każdy, kto miał styczność z tego typu rozwiązaniem, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak duże znaczenie ma jakość instalacji oraz prawidłowe skonfigurowanie jej sterowników z resztą oprogramowania pojazdu.

Dlatego, jeżeli decydujesz się na montaż LPG, postaw na sprawdzony i godny zaufania warsztat Grand Service. Obsługuje on okolice: Zawiercia, Myszkowa, Częstochowy i okolic, oferując usługi na najwyższym poziomie.

27.04.2016

Sprawny samochód, który szybko, sprawnie i bezpiecznie dowiezie Cię wszędzie tam, gdzie potrzebujesz; to podstawowe narzędzie pracy wielu z nas i ułatwienie codziennego życia. Nawet nowe pojazdy wymagają okresowych przeglądów oraz różnorodnych prac konserwacyjnych.

Oferowana przez nas elektromechanika samochodowa posiada wyjątkowo szeroki zakres usług, które wykonywane są na najwyższym poziomie. Zapraszamy Klientów zamieszkujących Tarnowskie Góry, Częstochowę, Katowice i okolice oraz wszystkich tych, którzy cenią sobie profesjonalizm.

26.04.2016

Regularnie chodzisz do dentysty? Sprawdzasz jakość instalacji w domu? Dbasz o swojego psa, zabierając go na cykliczne wizyty weterynaryjne? Z samochodem powinieneś postępować tak samo, by służył Ci niezawodnie przez jak najdłuższy czas. Dla Klientów zamieszkujących Lubliniec i okolice mamy atrakcyjną ofertę wszechstronnej elektromechaniki samochodowej, wykonywanej przez profesjonalną kadrę, w nowocześnie wyposażonym warsztacie Grand Service.

25.04.2016

Jeździsz od warsztatu do warsztatu? Masz już dość ciągłych napraw, które nie przynoszą satysfakcjonującego rezultatu? Poszukujesz solidnego i dobrze zorganizowanego elektromechanika, który zadba o Twoje cacko? Zapraszamy do Grand Service – z nami odkryjesz nowy poziom jakości obsługi.

22.04.2016

Dobry elektromechanik samochodowy jest prawie tak samo cenny, jak dobry lekarz. W dzisiejszych, szybkich czasach, sprawny oraz niezawodny samochód to podstawa codziennego funkcjonowania. Dojazdy do pracy, odwożenie dzieci do szkoły, zakupy, rozrywka i sprawy urzędowe – aby sprostać wszystkim wymaganiom potrzebujesz samochodu, który Cię nie zawiedzie. Dąbowa Górnicza bądź okolice to Twoje miejsce zamieszkania? Elektromechanika samochodowa, oferowana przez Grand Service, sprosta Twoim oczekiwaniom.

21.04.2016

Masz samochód? Zapewne wcześniej, czy później będzie potrzebny Ci dobry elektromechanik, który pomoże w bieżących naprawach, a ponadto podejmie się realizacji bardziej kompleksowych i generalnych remontów. Grand Service obejmuje swoim zasięgiem Zawiercie oraz bliższe i dalsze okolice, a w pełni profesjonalnym podejściem do tematu obsługi Klienta znacząco wyróżnia się na tle regionalnej konkurencji.

20.04.2016

Aby Twój samochód stał się zwinny, bezpieczny i palił mniej, wcale nie musisz decydować się na zakup nowego modelu. Zastosuj chip tuning, a zdziwisz się, jaki potencjał drzemie w Twojej dotychczasowej bryce. Klientów zamieszkujących Tarnowskie Góry i okolice zapraszamy na profesjonalne chipowanie auta do Grand Service.

19.04.2016

Poszukujesz warsztatu, który będzie obsługiwany przez profesjonalistów, wyposażonych w najnowocześniejszy sprzęt? Szukasz wiarygodnego miejsca, gdzie można przeprowadzić chipowanie auta? Mieszkasz w Lublińcu bądź okolicach? Zapraszamy do Grand Service – tu  zrealizujemy Twoje motoryzacyjne marzenia w sposób szybki, sprawny i kompleksowy.

15.04.2016

Przeprowadzany przez nasz warsztat chip tuning dla mieszkańców Myszkowa to w pełni profesjonalna, bezpieczna i trwała usługa, pozwalająca na odkrycie zupełnie nowych właściwości Twojego pojazdu. Posiadamy doskonale wyposażony warsztat, z hamownią i niezbędnym zaopatrzeniem elektronicznym oraz doświadczonych pracowników, którzy stale podnoszą swoje kwalifikacje i są zaangażowani w wykonywane zadania.

 

14.04.2016

Dbasz o swój samochód? Lubisz dynamiczna jazdę? Cenisz profesjonalne usługi? Zapraszamy na chip tuning do Grand Service – tutaj Twój pojazd zyska zupełnie nowe wcielenie. Obsługujemy Klientów z regionu Dąbrowa Górnicza, Częstochowa, Katowice oraz wszystkich tych, którzy doceniają najwyższą jakość usług warsztatowych.

11.04.2016

Chip tuning, wykonany w sposób w pełni profesjonalny, pozwoli Ci na odkrycie nieznanych dotąd właściwości i możliwości posiadanego samochodu. Ważne jest jednak to, by wybierając zakład, któremu powierzysz swoje auto, mieć pewność, że trafia ono we właściwe ręce. Jeżeli poszukujesz oferty w rejonie Zawiercia i okolice, to zapraszamy do skorzystania z kompleksowej obsługi do Grand Service.

11.04.2016

Jazda klimatyzowanym samochodem to wygoda, z którego korzysta 80% kierowców. Ilu z nich pamięta o potrzebie regularnego korzystania z serwisu klimatyzacji? To delikatne i złożone urządzenie, które do prawidłowej pracy potrzebuje okresowych przeglądów i stałej uwagi ze strony kierowcy.

07.04.2016

Chipowanie auta staje się coraz bardziej popularne, gdyż wśród kierowców wzrasta świadomość ukrytych możliwości, jakie tkwią w ich pojazdach. Zależy Ci na bezpiecznym i solidnym zwiększeniu mocy silnika?

16.02.2016

Instalacje LPG są obecnie coraz lepiej dopracowane i oferują niezawodność na wysokim poziomie. O ich licznych zaletach nie trzeba nikogo przekonywać:

16.02.2016

Chciałbyś jeździć wydajniej, energiczniej i bezpieczniej? Chip tuning pozwoli Ci odkryć nowe możliwości, jakie drzemią w Twoim samochodzie. Prawidłowo i profesjonalnie przeprowadzone zwiększenie mocy silnika pozwoli uzyskać jeszcze większą radość z jazdy. Mieszkasz w Częstochowie bądź okolicach? Zapraszamy do Grand Service, gdzie oferujemy usługi na najwyższym poziomie.

16.02.2016

Taki samochód, to marzenie niejednego kierowcy lubiącego ekstremalną jazdę w terenie – piszę Krzysztof Suliga
W warsztacie samochodowym w Koziegłówkach powstało prawdziwe off roadowe cacko. Auto miało swój pierwszy chrzest bojowy podczas I rundy Poland Trophy rozegranej pod koniec marca w kamieniołomach w Łazach.

16.02.2016

Dzisiejsze silniki diesla używane w nowych samochodach mają zamontowanych wiele mniej lub bardziej użytecznych (z punktu widzenia przeciętnego kierowcy) systemów, chroniących środowisko naturalne przed szkodliwym wpływem emisji produktów spalania do atmosfery. Jednym z takich elementów jest filtr cząstek stałych DPF, który już niejednemu kierowcy utrudnia codzienne użytkowanie pojazdu.

09.02.2016

U większości kierowców termin „tuning samochodowy” budzi zazwyczaj niezbyt pochlebne skojarzenia związane z kiepskimi przeróbkami aut przez domorosłych „ekspertów”. Prawda jest jednak taka, że dzięki odpowiednim metodom można znacznie poprawić poszczególne osiągi silnika i zwiększyć przyjemność, bezpieczeństwo i komfort jazdy.

23.01.2016

Z roku na rok ceny benzyny szybują coraz wyżej i wielu kierowców z niepokojem oczekuje kolejnych podwyżek. Niemniej jednak jeśli w aucie masz zamontowany silnik benzynowy, to wydatki na paliwo możesz znacznie ograniczyć poprzez montaż instalacji LGP.

10.01.2016