Tarnowskie Góry

Strona główna » Blog » Tarnowskie Góry

 

Filtry cząstek stałych – suchy (DPF) i mokry (FAP) montowane zazwyczaj w silnikach wysokoprężnych, wymagają nieco innego postępowania konserwacyjnego. Poniżej skupimy się jednak nie na tym, jak czyścić filtry po demontażu, lecz co ma robić kierowca, by uniknąć ich zapchania, a tym samym spadku mocy silnika, a ostatecznie nawet awarii samochodu. Czyszczenie filtra DPF/FAP może więc mieć charakter profilaktyczny i warto stosować na to kilka sposobów potwierdzonych przez naszych mechaników z Tarnowskich Gór.

11.05.2018

Usuwanie filtra DPF jest częstą praktyką, która wymaga odpowiedniej wiedzy oraz umiejętności, by uzyskany efekt był zadowalający na kilku płaszczyznach. Producenci samochodów szacują, że ten element układu wydechowego ma dożywotnią trwałość, rzeczywistość wygląda jednakże zupełnie inaczej. Posiadacze wysokoprężnych diesli, skarżą się nie tylko na wysokie koszty wymiany filtra, ale również na znaczne ograniczenie jakości eksploatacji samochodu.

13.05.2016

Montaż instalacji gazowej to jedno z najpopularniejszych zleceń, wykonywanych w naszym serwisie. Od czasu, gdy LPG znalazło powszechne zastosowanie także w silnikach diesla, lista Klientów, decydujących się na tego typu rozwiązanie, stała się jeszcze dłuższa. Zapraszamy wszystkich chętnych z Tarnowskich Gór i okolic na w pełni profesjonalny, sprawnie przeprowadzony montaż instalacji LPG, który pozwoli zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy.

05.05.2016

Sprawny samochód, który szybko, sprawnie i bezpiecznie dowiezie Cię wszędzie tam, gdzie potrzebujesz; to podstawowe narzędzie pracy wielu z nas i ułatwienie codziennego życia. Nawet nowe pojazdy wymagają okresowych przeglądów oraz różnorodnych prac konserwacyjnych.

Oferowana przez nas elektromechanika samochodowa posiada wyjątkowo szeroki zakres usług, które wykonywane są na najwyższym poziomie. Zapraszamy Klientów zamieszkujących Tarnowskie Góry, Częstochowę, Katowice i okolice oraz wszystkich tych, którzy cenią sobie profesjonalizm.

26.04.2016

Aby Twój samochód stał się zwinny, bezpieczny i palił mniej, wcale nie musisz decydować się na zakup nowego modelu. Zastosuj chip tuning, a zdziwisz się, jaki potencjał drzemie w Twojej dotychczasowej bryce. Klientów zamieszkujących Tarnowskie Góry i okolice zapraszamy na profesjonalne chipowanie auta do Grand Service.

19.04.2016