Grand Opel Corsa po chip tuningu w Grand Service – uzyskaliśmy 30 KM więcej

Strona główna » Blog warsztatu samochodowego » Grand Opel Corsa po chip tuningu w Grand Service – uzyskaliśmy 30 KM więcej

Grand Opel Corsa po chip tuningu w Grand Service – uzyskaliśmy 30 KM więcej

Niewielkich rozmiarów i lekki Opel Corsa D z 2011 roku, z silnikiem o pojemności 1.6 litra i 150 km oraz turbodoładowaniem, został do nas doprowadzony przez Klienta pragnącego zwiększyć moc silnika.

W trakcie wykonywania badania komputerowego okazało się, że samochód utracił około 10 KM na skutek nieprawidłowej pracy zapłonów. Dokonaliśmy diagnozy w naszym warsztacie i okazało się, że winę za to ponoszą świece. Po ich wymianie przystąpiliśmy do zmiany oprogramowania komputera silnika.

Dzięki tym zabiegom Corsa uzyskała 30 KM więcej (ze 150 do 180), co radykalnie wpływa na jej osiągi i dynamikę jazdy. Szybciej reaguje na naciśnięcie pedału gazu, jest bardziej zwrotna, wyprzedzanie w niej stało się bezpieczniejsze.

Auto zostało zoptymalizowane do maksymalnego, bezpiecznego poziomu. Testy na hamowni ukazały, że wzrost jaki uzyskaliśmy jest dla samochodu w pełni bezpieczny. Z przyjemnością przekazaliśmy Klientowi certyfikat zmian dokonanych w jego… nowym aucie.

19.12.2016