Chip tuning Zawiercie – na co zwracać uwagę przy wyborze oferty

Strona główna » Blog warsztatu samochodowego » Chip tuning Zawiercie – na co zwracać uwagę przy wyborze oferty

Chip tuning Zawiercie – na co zwracać uwagę przy wyborze oferty

Chip tuning, wykonany w sposób w pełni profesjonalny, pozwoli Ci na odkrycie nieznanych dotąd właściwości i możliwości posiadanego samochodu. Ważne jest jednak to, by wybierając zakład, któremu powierzysz swoje auto, mieć pewność, że trafia ono we właściwe ręce. Jeżeli poszukujesz oferty w rejonie Zawiercia i okolice, to zapraszamy do skorzystania z kompleksowej obsługi do Grand Service.

Zwiększenie mocy silnika

Prawidłowo przeprowadzony chip tuning to przede wszystkim zwiększenie mocy silnika. Jakie korzyści płyną z tego dla Ciebie? Po pierwsze, możesz uzyskać znacząco lepsze osiągi, co bezpośrednio przekłada się na radość z jazdy. Ponadto zrywny i dynamiczny samochód to także podstawa bezpieczeństwa na drodze – jeżeli możesz zareagować na dana sytuację szybciej, to unikniesz ewentualnych zagrożeń na większą skalę. Po trzecie – nie bez znaczenia pozostaje także zmniejszenie zużycia paliwa.

Najprościej rzecz ujmując: chip tuning to zabieg, który polega na uwolnieniu rezerw silnikowych, jakie drzemią w pojeździe. Większość producentów stosuje w tym zakresie ograniczenia, by móc jeden typ silnika wykorzystywać w kilku modelach, opartych na zróżnicowanej mocy.

Chipowanie auta – na czym to polega?

Modyfikacja sterowników oprogramowania, odpowiedzialnych za pracę silnika samochodowego, to podstawowa czynność wchodząca w skład chipowania auta. Zmieniana jest więc zazwyczaj zawartość pamięci typu flash czy eeprom, a niekiedy wymagane jest również wprowadzenie przeróbki w zakresie mikrokontrolera.

Jednak dopasowanie wszystkich modyfikacji do całości układu sterowniczego oraz ustawienie ich parametrów na takim poziomie, by działały bez zakłóceń, wymaga doświadczenia, odpowiedniego sprzętu oraz rozległej wiedzy branżowej.

W okolicach Zawiercia kilka zakładów proponuje chip tuning, ale tylko w Grand Service otrzymasz gwarancję na wykonane prace, a także pewność, że oddajesz samochód w dobre ręce. Priorytetem przeprowadzanych realizacji jest zadowolenie Klientów i ich radość z jazdy. Ich zadowolenie przekłada się na zaufanie, którym obdarzają nas kolejni zainteresowani.

11.04.2016