Instalacje gazowe w Dąbrowie Górniczej – gdzie możesz liczyć na szybką obsługę?

Strona główna » Blog warsztatu samochodowego » Instalacje gazowe w Dąbrowie Górniczej – gdzie możesz liczyć na szybką obsługę?

Instalacje gazowe w Dąbrowie Górniczej – gdzie możesz liczyć na szybką obsługę?

Cena gazu na stacjach benzynowych kusi swoim niskim poziomem. Jeszcze parę lat temu, instalacja LPG pojawiała się głównie w silnikach benzynowych. Obecnie można ją także montować do diesli. Jeżeli Dąbrowa Górnicza jest Twoim miejscem zamieszkania i nosisz się z myślą o montażu instalacji gazowej, to zapraszamy do Grand Service. Pełen profesjonalizm i obszerna wiedza naszych mechaników pozwolą Ci szybko i sprawnie wyposażyć pojazd w tańszą formę napędu.

Instalacje LPG – zasady montażu

Podstawowe elementy instalacji LPG to: zbiornik na gaz, kontrolka poziomu paliwa, dodatkowy wlew oraz części pozwalające na podpięcie się do dotychczasowego mechanizmu napędowego. Montaż instalacji gazowej, zazwyczaj zajmuje około 2 dni (z pełnymi testami diagnostycznymi).

Zbiorniki (tzw. toroidalne) wykorzystują najczęściej miejsce przeznaczone na koło zapasowe. Mogą mieć one charakter wewnętrzny bądź zewnętrzny. W modelach, które nie dają takiej możliwości, zalecamy montaż zbiornika cylindrycznego (może on stanowić także uzupełnienie toroidalnego – w takim przypadku zasięg samochodu po zatankowaniu będzie odczuwalnie większy).

Instalacje gazowe od sprawdzonych producentów

Działamy głównie w regionie Dąbrowy Górniczej, Częstochowy, Tarnowskich Gór – mieszkańcom tych okolic zalecamy montaż systemów, pochodzących od sprawdzonych oraz renomowanych firm. Instalacje gazowe BRC, STAG, czy KING to liderzy branży. Wykorzystując ich produkty, mamy pewność co do trwałości mechanizmu i jego niezawodności. Zapewniamy kompleksową obsługę obejmującą naprawy oraz regulację wszystkich typów instalacji. Zapewniamy także szybką wymianę zbiornika, który utracił już homologację.

Nasi mechanicy stale poszerzają swoją wiedzę na specjalistycznych szkoleniach, dzięki czemu są w stanie rozwiązać nawet te mniej typowe problemy. Chcesz wiedzieć, ile zaoszczędzisz, montując instalację LPG oraz po jakim czasie inwestycja ta się zwróci? Skorzystaj z symulatora opłacalności, znajdującego się na stronie internetowej warsztatu – zapraszamy.  

28.04.2016