Bezpieczne usuwanie filtra DPF – Zawiercie i okolice

Strona główna » Blog warsztatu samochodowego » Bezpieczne usuwanie filtra DPF – Zawiercie i okolice

Bezpieczne usuwanie filtra DPF – Zawiercie i okolice

Do korzyści płynących z usunięcia filtra DPF nie trzeba nikogo przekonywać. Ważne jest tylko, by zlecić to profesjonalnemu warsztatowi samochodowemu, który wykona prace sprawnie oraz rzetelnie. Z racji licznych ograniczeń, jakie wprowadzają niedopracowane konstrukcje z filtrami cząstek stałych, kierowcy często decydują się na ich demontaż. Jeżeli zamieszkujesz Zawiercie bądź okolice, to zapraszamy do Grand Service, gdzie pozbędziemy się DPF-u w sposób zapewniający bezpieczeństwo Twojemu samochodowi.

Usuwanie DPF – czy to ma sens?

Usuwanie filtrów cząstek stałych przynosi szereg zalet. Pośród nich warto wymienić:

  • brak wysokich kosztów wymiany filtra,
  • odczuwalnie wyższa dynamika pojazdu,
  • eliminacja zjawiska utraty mocy przy przyspieszaniu,
  • niższe spalanie (układ nie musi już dopalać filtra),
  • mniejsze skoki stanu oleju (nie będzie się nadmiernie rozrzedzał).

Ponadto warto pamiętać o tym, że filtr nie będzie nam służył dożywotnio, a pojawiające się różnorodne awarie osprzętu silnika powodują znaczne przyspieszenie zużycia tej części układu. Dlatego warto rozważyć tę inwestycję, by w konsekwencji uniknąć przykrych, powtarzających się wydatków i zwiększyć komfort jazdy.

Usuwanie filtra cząstek stałych krok po kroku

Usuwanie DPF powinno obejmować zarówno prace typowo mechaniczne, jak i modyfikację oprogramowania. Nasz serwis, obsługujący Zawiercie i okolicę, każdorazowo, rozpoczyna pracę od szczegółowej diagnostyki komputerowej. Jej wyniki dają możliwość optymalnego dopasowania rozwiązania, mającego na celu usprawnienie pracy pojazdu.

Niekiedy znacznie bardziej zasadne okaże się wyczyszczenie bądź dopalenie filtra niż jego całkowite usunięcie. Jeżeli jednak zachodzi już taka konieczność, to przeprowadzamy adaptację mechaniczną, która zostaje uzupełniona o modyfikacje w zakresie sterowników oprogramowania. Usuwamy wkład filtra, pozostawiając jego fabryczną obudowę.

Korzystając z naszych usług, uzyskasz wieczystą gwarancję na wykonane prace, certyfikat oraz pewność oryginalnego oraz nowoczesnego sprzętu, wykorzystywanego przy pracy nad Twoim samochodem – to warta rozważenia oferta.

06.05.2016