Sprawne usuwanie filtra DPF dla Klientów z Dąbrowy Górniczej i okolic

Strona główna » Blog warsztatu samochodowego » Sprawne usuwanie filtra DPF dla Klientów z Dąbrowy Górniczej i okolic

Sprawne usuwanie filtra DPF dla Klientów z Dąbrowy Górniczej i okolic

Usuwanie filtra cząstek stałych to nie kwestia mody, czy konsumenckiej przebiegłości, ale realna szansa na zwiększenie komfortu jazdy oraz uniknięcia kosztownych napraw. Filtry te miały z założenia dożywotnią trwałość. W praktyce okazało się jednak, że po ok. 100-150 000 km często ulegają awarii. Przyczyniają się do tego inne usterki osprzętu silnika, które mają negatywny wpływ na żywotność DFP-u.

Usuwanie filtra DPF – dlaczego warto w to zainwestować?

Mieszkasz w Dąbrowie Górniczej? Masz samochód z DPF i czujesz ubytek na jego mocy? Być może wynika to ze słabego dopalania filtra, bądź jego skrajnego wyeksploatowania. Dlaczego usuwanie filtrów cząstek stałych jest opłacalne?

Jeżeli ulegnie on awarii, to wymiana może kosztować nawet kilkanaście tysięcy złotych. Po drugie: dopalanie go wymaga większego zużycia paliwa. Trzecia kwestia dotyczy mocy silnika. Nagła utrata mocy w trakcie przyspieszania, to usterka dość często spotykana w samochodach wyposażonych w DPF, co przekłada się na  bezpieczeństwo prowadzenia takiego auta. Często także okazuje się, że filtr cząstek stałych sprzyja nadmiernemu rozrzedzaniu się oleju, co także ma niekorzystny wpływ na cały silnik.

Usuwanie filtrów DPF tylko w profesjonalnym warsztacie

Dąbrowa Górnicza i jej okolice proponują szeroką ofertę warsztatową. Usuwanie DPF wymaga jednak specjalnego zaplecza technicznego oraz szerokiej wiedzy pracowników. Czasem może okazać się, że pojawiające się nieprawidłowości można zniwelować przez odpowiednie dopalenie filtra, bądź inną formę jego wyczyszczenia.

W Grand Service przeprowadzamy kompleksową diagnostykę każdego samochodu i dzięki temu jesteśmy w stanie dobrać odpowiedni sposób naprawy. Jeżeli usunięcie filtra DPF jest konieczne, wykonujemy je zarówno mechanicznie (pozostawiając oryginalną obudowę), jak i poprzez odpowiednią modyfikację oprogramowania samochodu.
Korzystając z naszych usług masz pewność, że problem Twojego samochodu zostanie skutecznie rozwiązany – poznaj szczegóły naszej oferty na stronie internetowej serwisu.

09.05.2016