Usuwanie filtra DPF – najlepszy usługodawca z Tarnowskich Gór i okolic do Twojej dyspozycji

Strona główna » Blog warsztatu samochodowego » Usuwanie filtra DPF – najlepszy usługodawca z Tarnowskich Gór i okolic do Twojej dyspozycji

Usuwanie filtra DPF – najlepszy usługodawca z Tarnowskich Gór i okolic do Twojej dyspozycji

Usuwanie filtra DPF jest częstą praktyką, która wymaga odpowiedniej wiedzy oraz umiejętności, by uzyskany efekt był zadowalający na kilku płaszczyznach. Producenci samochodów szacują, że ten element układu wydechowego ma dożywotnią trwałość, rzeczywistość wygląda jednakże zupełnie inaczej. Posiadacze wysokoprężnych diesli, skarżą się nie tylko na wysokie koszty wymiany filtra, ale również na znaczne ograniczenie jakości eksploatacji samochodu.

Jakie korzyści daje usunięcie filtra DPF?

Po pierwsze, samochody wykazują się lepszą dynamiką jazdy. Olej nie ulega tak mocnemu rozrzedzeniu podczas pracy silnika, dzięki czemu żywotność układu jest znacząco wyższa. Usuwanie DPF oznacza także mniejsze zużycie paliwa – nie będziesz go potrzebował do dopalania filtra. Możliwość uniknięcia wielotysięcznej w kosztach naprawy to także niezaprzeczalny atut. Pozostaje jeszcze jeden aspekt: w samochodach wyposażonych w DPF można zauważyć nagły spadek mocy, pojawiający się w trakcie przyspieszania. Jeżeli zdarzać się to będzie w trakcie wyprzedzania, skutki mogą być bardzo niebezpieczne.

Jak w Grand Service przeprowadzamy usuwanie filtra cząstek stałych?

W naszym warsztacie, oferującym usługi głównie dla Klientów z Tarnowskich Gór oraz okolic, zapewniamy w pełni profesjonalną diagnostykę, która pozwala na wybór najwłaściwszej formy rozwiązania pojawiających się problemów. Przeprowadzane przez nas usuwanie DPF polega na mechanicznym wycięciu wkładu filtra oraz wdrożeniu zmian w sterownikach oprogramowania komputera samochodu.

Do każdego zlecenia podchodzimy w sposób indywidualny, modyfikacje przeprowadzamy rzetelnie, bez korzystania z tzw. gotowców, które nigdy nie pozwalają się idealnie skomponować ze sterownikami auta. Pracujemy na sprzętach pochodzących od najlepszych firm i zapewniamy gwarancję na wykonaną usługę.

Posiadamy szerokie doświadczenie w zakresie tego typu prac, a dodatkowo także oferujemy atrakcyjny rabat w wysokości 10% dla tych Klientów, którzy zdecydują się na zakup w pakiecie usługi chip tuning. Po szczegóły zapraszamy na stronę warsztatu.

13.05.2016