Tak się kręci nowe auta - chip tuning Citroena DS5 1.6 Turbo

Strona główna » Blog warsztatu samochodowego » Tak się kręci nowe auta - chip tuning Citroena DS5 1.6 Turbo

Tak się kręci nowe auta - chip tuning Citroena DS5 1.6 Turbo

Mieliśmy ostatnio okazję zająć się chip tuningiem nowego auta. Pod dach naszego warsztatu trafił Citroen DS5 1.6 Turbo z 2016 roku. DS5 to model, który zastąpił C6 na miejscu najbardziej prestiżowych i stylowych aut francuskiego producenta. Samochód od momentu opuszczenia salonu przejechał niecałe 1000 km. Tyle wystarczyło, by właściciel stwierdził, że dynamika jazdy w tym modelu pozostawia wiele do życzenia. Od niezadowolenia do wizyty w warsztacie Grand Service był już tylko jeden krok.

Zrobiliśmy co w naszej mocy, bo dodać więcej mocy. Rezultaty okazały się zadowalające zarówno dla nas, jak i dla właściciela Citroena. Modyfikacja sterowników silnika przyniosła wzrost mocy silnika z 210 do 240 KM (więcej o 14%). Natomiast wartość momentu obrotowego skoczyła z 285 do 340 Nm (przyrost o 19%).

Co ważne, chip tuning kosztował własciciela auta 1599 zł. To niewiele, w porównaniu do rynkowej ceny auta, za osiągi porównywalne do mocniejszych jednostek napędowych.

Zapraszamy na nasz kanał YouTube, gdzie obejrzycie krótką relację z podkręcenia jednostki napędowej nowego, flagowego modelu Citroena.

24.03.2017