Wyposażenie

Strona główna » Współpraca » Wyposażenie

Współpraca z Grand Service zawsze przebiega na dogodnych warunkach, gdyż naszym partnerom zapewniamy najlepszej jakości sprzęt, dający możliwość samodzielnego sczytywanie i programowanie sterowników w autach wszystkich najpopularniejszych marek i modeli.

Proponujemy pracę na oprogramowaniu i sprzęcie:

  • MAGPro (MagicMotorSport) – umożliwia obsługę samochodów od rocznika 2008 do obecnego. Posiada tryb odczytu OBD oraz Tricore Bootloader. Oferuje obsługę sterownika skrzyni biegów i silnika oraz automatyczną korektę sum kontrolnych, w tym również EEPROM;
  • Kess (Alientech) – jest to świetne narzędzie, które pracuje w niezwykle prosty sposób, pozwalając ocenić zabezpieczenia ECU, warunki pracy silnika i akumulatorów. Daje możliwości pełnego dostępu do ECU, jak  też automatycznej korekty sum kontrolnych. W razie popełnienia błędu można przywrócić początkowe funkcje. Kess zapisuje oryginalne kody wtryskiwaczy pojazdu na wypadek ich utraty. Można go używać w pracy z samochodami osobowymi, ciężarowymi, motocyklami i traktorami;
  • K-Tag (Alientech) – świetnie uzupełnia się z oprogramowaniem Kess. Zapewnia możliwość odczytu „na stole” poprzez tryb Boot Mode oraz złącze BDM;
  • Galetto – umożliwia wykonanie profesjonalnego chip tuningu, usuwanie filtra cząstek stałych DPF, klap wirowych oraz zaworów EGR. Za jego pomocą można skopiować pełną zawartość sterownika, jak również dokonać korekcji w ECU.

Hamownie podwoziowe

Nie da się przeprowadzić efektywnego chip tuningu pojazdu bez jego profesjonalnej diagnostyki na hamowni podwoziowej. W ramach współpracy z warsztatami partnerskimi do dyspozycji mamy hamownię od producenta V-tech Dynamometers. Jest to wysokiej klasy urządzenie, które umożliwia zaawansowaną diagnostykę, pomiar oraz kalibrację parametrów  technicznych i jezdnych w samochodach i motocyklach.

Nasze stanowisko dynamometryczne pozwala na statyczną symulację jazdy auta w zmiennych warunkach, co daje możliwość precyzyjnego ustawienia jego parametrów – bez konieczności wykonywania jazd testowych czy wykorzystywania predefiniowanych ustawień.

Hamownia V-tech VT-4/B2, którą dysponujemy, daje ponadto możliwość:

  • dokładnej kalibracji instalacji LPG,
  • ustalenia mocy i momentu obrotowego aut z napędem na jedną i dwie osie,
  • regulacji sterowników silnika przy stałych obrotach.

Ramy pozycjonujące BDM

W swojej pracy wykorzystujemy również ramy pozycjonujące BDM. Ramy pozycjonujące, zwane inaczej pozycjonerami lub kowadełkami, to precyzyjne stanowiska robocze, które służą ułatwieniu pracy z podłączonym sterownikiem samochodu. Rama służy właściwemu ustawieniu położenia sterownika podczas programowania, co zwiększa wygodę pracy oraz stabilność elementów.

Powrót