Usuwanie filtra DPF w rejonie Lublińca

Strona główna » Blog warsztatu samochodowego » Usuwanie filtra DPF w rejonie Lublińca

Usuwanie filtra DPF w rejonie Lublińca

Grand Service to profesjonalny warsztat samochodowy z doświadczonymi pracownikami, którzy posiadają rozległą wiedzę. Świadczy on zróżnicowane usługi z usuwaniem filtra cząstek stałych włącznie. Swoją ofertę dedykuje zwłaszcza Klientom zamieszkującym Lubliniec, Częstochowę i okolice.

Co to jest filtr DPF?

To element układu wydechowego, który montowany jest w celu pochłaniania sadzy, która pojawia się na skutek spalania oleju napędowego. Osoby które znają realia branży, wiedzą doskonale, że awaria DPF to jeden z najczęstszych powodów odstawiania samochodu do mechanika. Pomimo licznych zalet dla środowiska, część ta nie jest odpowiednio wytrzymała, a jej wymiana generuje spore koszty. Dlatego usuwanie filtra DPF stało się powszechną praktyką, sprzyjającą osiąganiu lepszych właściwości jezdnych.

Na czym polega usuwanie filtra cząstek stałych?

Czynność ta składa się z dwóch etapów. Pierwszy polega na mechanicznym wycięciu filtra (przy zachowaniu fabrycznej obudowy), w drugim ustawiane są odpowiednie parametry oprogramowania, by zapewnić jak najwyższą czystość spalin. Powinno to być wykonywane w sytuacji, gdy ten zamontowany nie nadaje się już do eksploatacji. Mniej zniszczone, niestopione wkłady filtra, można poddać renowacji, która polega na wyczyszczeniu ich powierzchni specjalnym płynem, który rozpuszcza osad. Taki zabieg pozwala na wydłużenie żywotności urządzenia o kolejne kilkadziesiąt tysięcy kilometrów przebiegu.

Dlaczego warto zlecić to zadanie mechanikom z Grand Service?

Usuwanie filtrów DPF jest mniej kosztowne niż jego wymiana. Samochód wykazuje się lepszą dynamiką, zmniejsza się zużycie paliwa (brak konieczności dopalania DPF), olej silnikowy nie ulega tak dużemu rozrzedzeniu, wiec jego właściwości i trwałość są wyższe, ponadto znika problem nagłej utraty mocy, co podczas wyprzedzania może mieć bardzo duży wpływ na bezpieczeństwo osób podróżujących samochodem. Usunięcie tego urządzenia w naszym warsztacie objęte jest gwarancją – to konkurencyjna oferta, z której warto skorzystać.  

11.05.2016