Zalety instalacji LPG – dlaczego warto montować gaz w samochodzie?

Strona główna » Blog warsztatu samochodowego » Zalety instalacji LPG – dlaczego warto montować gaz w samochodzie?

Zalety instalacji LPG – dlaczego warto montować gaz w samochodzie?

Z roku na rok ceny benzyny szybują coraz wyżej i wielu kierowców z niepokojem oczekuje kolejnych podwyżek. Niemniej jednak jeśli w aucie masz zamontowany silnik benzynowy, to wydatki na paliwo możesz znacznie ograniczyć poprzez montaż instalacji LGP.

Spore oszczędności

Na dzień dzisiejszy litr gazu jest o ponad połowę tańszy od benzyny. Nawet nieco wyższe zużycie LPG w kilka minut po uruchomieniu samochodu nie jest w stanie zmienić korzystnego bilansu, który jednoznacznie wskazuje na ekonomiczność instalacji LPG. Warto zauważyć, że im większe odległości i częstsze użytkowanie auta z gazem, tym większe oszczędności na tankowaniu. Im więcej jeździsz, tym więcej oszczędzasz – to prosta i sprawdzona kalkulacja, której zaufały rzesze kierowców.

Czy gaz niszczy silnik?

Jest to teza podejmowana bardzo często przez przeciwników tego typu zasilania, jednakże jest ona zupełnie bezpodstawna. Otóż wszystko w dużej mierze zależy od typu instalacji gazowej oraz jej właściwej kalibracji. Właśnie z tego powodu wszelkich prac serwisowych należy dokonywać w wykwalifikowanych warsztatach, ponieważ gwarantuje to Twojemu silnikowi długie i niezawodne działanie.

Nie musisz się również obawiać spadków mocy, gdyż jeśli zdecydujesz się na dobrej jakości instalację, to nie odczujesz zauważalnej różnicy pomiędzy jazdą na gazie i na benzynie. Tutaj również należy uwypuklić kwestię właściwej regulacji, bowiem każdy samochód jest inny i instalacja LPG powinna być tak dobrana, aby zapewniać bezawaryjne działanie wszystkich układów nie tylko w silniku, ale również w obrębie samej instalacji.

Auto przyjazne środowisku

auta na lpg chronią środowiskoWarto zauważyć, że samochody napędzane paliwem LPG są znacznie bardziej przyjazne środowisku i ekologiczne, a to ze względu na fakt, że spaliny powstałe w wyniku spalania mieszanki paliwowo-powietrznej są znacznie mniej szkodliwe. Nie zawierają one bowiem ołowiu ani związków siarki.

Bezproblemowa obsługa

Jeśli montaż instalacji LPG jest przeprowadzony w sposób prawidłowy, to jej obsługa będzie dla kierowcy prosta i nieuciążliwa. Wszystkie elementy instalacji są mało widoczne i w żadnym wypadku nie przeszkadzają w codziennym użytkowaniu samochodu.

Jakie koszty instalacji?

Oferta dystrybutorów instalacji LPG w naszym kraju jest niezwykle bogata i jest w czym wybierać. Zazwyczaj instalacja najprostszego typu, która jest przeznaczona do silników gaźnikowych, kosztuje w granicach od 1000 do 1300 złotych.

Jeśli mówimy o instalacjach sekwencyjnych, to cena wraz z montażem może wahać się od 2500 do 4000 zł. Można oczywiście trafić na oferty, które opiewają na 1500 zł za instalację sekwencyjną, aczkolwiek należy tutaj brać pod uwagę fakt, że może ona sprawiać problemy w użytkowaniu, a jej jakość ma wszelkie prawo wzbudzić w nas wątpliwości. Z naszej strony zawsze polecamy dokładne zapoznanie się z ofertą, gdyż dzięki temu można uniknąć wielu problemów.

Jeśli zechcesz skorzystać z usług oferowanych w naszym warsztacie, to na każdym etapie kontaktu możesz liczyć na pomoc doświadczonego pracownika, który konkretnie doradzi i poleci najlepsze rozwiązania. Kierujemy się przede wszystkim dobrem klienta i nie sugerujemy na siłę najdroższych rozwiązań, ale takie, które faktycznie sprawdzą się w danym modelu auta.

10.01.2016